Bilmek İstedim

Paylaş
    Gâip
    Admin

Bilmek İstedim

Mesaj  Gâip Bir Ptsi Ağus. 17, 2009 5:20 pm

(Bu yazı Zât-ı Zamâne'ye ait değildir.)

BİLMEK İSTEDİM
    Nasılda çocuktum; masumdum. Masumca sevmiştim... Sevgim dünyaya bedeldi sanki. Ama sen, masumca vurdun sanki beni. Lâkin ilerledikçe, yürüdükçe; masumca olmayışını anladım. Ben sevgimi dünyaya bedel derken, sen benim için; neyini fedâ ettiğini düşündüm hep. Aslında sen benim için mücadele etmedin. Sevmek neydi hep bunu sordum kendime; sevmek fedarlık mı, değer vermek mi? Yoksa her an onu düşünmek mi? Hep hayallerini onunla süslemek miydi? Gerçek sevgi neydi? Sen gerçekten beni sevmiş miydin? Yoksa biliyorum sevmiştin ama, hangi değerle sevdin sen beni; İşte ben bunu bilmek istiyorum. Sevdiğin için mücadele etmediysen, en sevdiğin şeylerden fedakârlık etmediysen sevmek miydi? Yoksa sen bana aşık mı olmuştun? Peki Aşk nasıl bir şeydi? Sevmekle aşk arasında nasıl bir fark vardı? Aşk acaba; hani yazın ortasında yağan yağmur gibi gelip geçiçi bir duygu muydu? Yoksa aşk ilk görüşte beğenmek miydi de ilerleyen zamanda benden sıkıldın? Aşk mıydı, sevgi miydi bana hissettiklerin? Ben bunu bilmek istedim?
    Ben masumca sevdim. Hem sevdim; hem alıştım . Alışkanlıkta zor biliyor musun? Her an gözün kapıda veya telefonda... Belki arar deyip; gelip geçip, telefona bakmak... Belki şu an beni düşünüyordur deyip; hep seni anmak... Saate bakıp da, şu an belki şunu yapıyor demek de alışkanlık olmuştu.Hep andım seni, hep aklıma koydum. Ama artık yürüdüm biliyor musun? Masumlukta kalmadı bende... İçimi karanlıklar kapladı. Masumluk ararken karanlıklarda kayboldum. Peki hâlâ sen; seni masumca seven beni düşündün mü? Ben giderken Dur demeyişinin bedelini ödedin mi ? Ben bunu bilmek istedim? Hayatta her şey için insanlar bedel öderken, sen benim için bedel ödemekten mi korktun? Bilmiyorum ama, ben çok şey ödedim. KORKMA! ÇIK KARŞIMA. BEN ALIŞTIM NE DE OLSA KARANLIKLARA. YİNE DE IŞIK OLURUM SANA. MASUMLUGUM YOL GÖSTERİR NE DE OLSA SANA. BEN SEVGİYE DEĞER VERENLERDEN OLDUM. KORKMA! YÜRÜ... SENİN YERİNE DE BEDEL ÖDERİM.
    -Æ$k yÆzÆrI-
    (Bu yazı Zât-ı Zamâne'ye ait değildir.)

Mc Dua

Geri: Bilmek İstedim

Mesaj  Mc Dua Bir Salı Ağus. 18, 2009 9:13 pm

cok...spr bır siir ..!!askı,sevgıyı.....herseyı anlatıyo yanı asık olanların bunu keısnlıkle okuması lazım .....!!
    Gâip
    Admin

Mesaj  Gâip Bir Salı Ağus. 18, 2009 9:14 pm

Hasan vur dedik öldürdün he.. Very Happy Şiir mi la bu? onun için yazdım bunu Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy

arzu

Mesaj  arzu Bir Salı Ağus. 18, 2009 9:23 pm

tam beni anLatıyo buu Very Happy:D süper bisey yazan eLLere düsünen beyinLere saqLık Very Happy
    zeynep

Mesaj  zeynep Bir Salı Ağus. 18, 2009 9:37 pm

ckk guzell bışey ya suprr!!!!

En son zeynep tarafından Salı Ağus. 18, 2009 9:52 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
    Gâip
    Admin

Mesaj  Gâip Bir Salı Ağus. 18, 2009 9:40 pm

Biz görmeden de sevdik, değer verdik. Ama yakışamadık, yeni silinmiş süslü vitrinlere.. Zaten hiç manken olmaya özenmedik. Özensek de yarı yolda kalırdık; aknelerime vurduğumuz yanlış jiletler yüzüne...
    beyler_4444

Mesaj  beyler_4444 Bir Çarş. Ağus. 19, 2009 9:44 am

bir başka aşkın kokusu var bu parçada , aşk diyorumda yokolmak yani , varolmak biraz, tozlu kitaplıgın rafları mesela, gecedenkalma derviş dinginligi, gerçeklik, sevgili ve vuslat kokusu özlem velhasılı...
    beyler_4444

Mesaj  beyler_4444 Bir Çarş. Ağus. 19, 2009 9:46 am

Gâip demiş ki:Hasan vur dedik öldürdün he.. Very Happy Şiir mi la bu? onun için yazdım bunu Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
    kimig içün loooo lol!
    Gâip
    Admin

Mesaj  Gâip Bir Çarş. Ağus. 19, 2009 10:08 pm

Şiir demesine yorum yaptım demek istedim

Forum Saati Ptsi Ara. 11, 2017 4:57 pm